İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Yalova Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

16.10.2018 tarihli kimyasal madde sızıntısı hakkında 18 Ekim 2018
112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne, 16.10.2018 tarih ve saat 18.08’de gelen çağrıda; Kocaeli Kara yolunun, Atatürk Bulvarı 3’üncü KM’sinde küçük bir alanda, tankerden kimyasal madde sızıntısı olduğu bildirilmiştir. Müdürlüğümüz KBRN ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ölçümler ve gerekli incelemeler sonucunda halk sağlığını tehlikeye düşürecek herhangi bir bulguya rastlanmamış olup Yalova Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından, Müdürlüğümüz KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) ekipleri kontrolünde su ile seyreltme çalışmaları yapılarak bölge temizlenmiştir. Söz konusu tanker Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilerek hakkında cezai işlem uygulanmıştır.
[Devamı]
Kurtarma_araci 22 Kasım 2016
foto
Müdürlüğümüzün yeni Arama Kurtarma Aracı Yalova’mıza ve Müdürlüğümüze hayırlı olsun. Aracın alınmasında emeği geçen başta sayın Müdürümüz Aziz AKSOY olmak üzere tüm personele teşekkür ederiz.
[Devamı]
17.08.2016 Deprem Şehilerini Anma 17 Ağustos 2016
foto
1999 Marmara Depremi Anma etkinlikleri kapsamında Kipa AVM de Özel Lolipop Anaokulu öğrencilerine ipli kukla ile "Afet Bilinci Eğitimi" verilmiştir.Ayrica Star AVM ve İlimiz Yalı Caddesinde esnaf ve vatandaşlarımıza, müdürlüğümüzce halkımızı bilgilendirme amaçlı hazırlanan broşür ve kitapcıklar dağıtılmıştır.Ülkemizin unutulmayan acısı 17 Ağustos 1999 da hayatını kaybeden için deprem anıtında Anma Töreni düzenlendi.Aynı acıların tekrar yaşanmaması dileğiyle.
[Devamı]
AFAD, TABB ile Türkiye’nin Afet Hafızasını Gelecek Nesillere Taşıyor 08 Ağustos 2016
foto
Afetler ile ilgili elde edilen bilimsel deneyim ve sonuçların kaybolmadan güvenilir, dijital bir platformda korunmasını ve her an ulaşılabilir olmasını sağlayan Türkiye Afet Bilgi Bankası Projesi’nde (TABB) bugüne kadar 111.818 doküman ve 15.000 afet verisi yüklendi.
[Devamı]
AFAD Başkan Vekili Bilden Demokrasi Nöbetinde 03 Ağustos 2016
foto
AFAD, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde 18 gündür devam eden demokrasi nöbetlerinde halkımıza iaşe yardımında bulunmaya devam ediyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden, Demokrasi Nöbetleri'nin 18. gününde, halkımıza destek olan AFAD ekibine eşlik etti.
[Devamı]
Muhabirler, Afetlerde Görev Yapabilmek İçin AFAD’dan Eğitim Alıyor 06 Haziran 2016
foto
MUHABİRLER, AFETLERDE GÖREV YAPABİLMEK İÇİN AFAD’DAN EĞİTİM ALIYOR Savaş ve doğal afet alanlarında canları pahasına görev yapan medya mensupları, Anadolu Ajansı (AA) ile AFAD’ın işbirliğinde düzenlenen ‘Savaş Muhabirliği Sertifika Programı’na katıldı. Muhabirler, afet bölgelerinde hayatta kalmak ve güvenli çalışabilmek için AFAD eğitmenlerinden hem pratik hem teorik eğitimler aldı. Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı birkaç kurum tarafından düzenlenebilen programın 6. dönem eğitimine, Suriyeli gazeteci Ahmed Ganam da katıldı.
[Devamı]